Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete zanechat vzkaz.

Své dotazy a připomínky mi můžete také napsat na adresu:

dotazy.kzamysleni@seznam.cz

 

Hanka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Karel - Ing.Král

Pan Ing. Miloslav Král, CSc. je zakladatelem klubu skeptiků, kterýžto klub udílí tak zvané bludné balvany za zvláště podařené názory. Po jisté době konvertoval k Bohu hnutí New Age. To raději budu poslouchat báchorky evangelíků než obdivovat ateistickou či novověkou víru svatou.

mama - Re: Ing.Král

Pane Karel, vidím, že jste si nic nečetl a tak zůstáváte s nedostatečnými informacemi, jak o panu docentovi, tak o klubu Sisyfos. Nikde také pan docent neříká, že by byl v New Age. Ale samozřejmě, je to Vaše svobodné rozhodnutí, co si budete číst a zda budete své další informace čerpat a rozmnožovat, nebo, zda ustrnete a nehnete se z místa. Měla jsem za to, že chcete debatovat, ale vidím, že ne, zřejmě na konstruktivní debatu ani nemáte. Mějte se, mama.

Hanka - Re: Re: Re: Re: Re: Brainwashing

Opět pracujete s úvahami typu: „Co by se stalo, kdyby. . . Jak by ten náš svět skončil, kdyby náhodou křesťané získali moc“. Neumím si představit utopističtější vizi. Zdá se mi, že mnohem raději „řešíte“ nějaké pofidérní problémy, než ty skutečné. Copak něco takového reálně hrozí? V Americe velmi těžko, přestože (jak píšete) tam má „vymyté mozky“ 40% populace. To je dost podivné, že se vliv tak velkého procenta podobně smýšlejících lidí nějak výrazně neprojeví, že? Pokud to tak vážně je, tak je to pouze důkazem toho, že demokracie už dávno neexistuje, což by Vás mělo vážně znepokojovat. A co se týče naší zemičky, tak vážně pochybuji, že by Vás těch pár křesťanů, kteří tady jsou, mohlo nějak ohrozit. Jediné, co Vás po této stránce ohrožuje, jsou pouze Vaše představy.

Obávám se, že v dnešní době nám hrozí fundamentalismus úplně jiného druhu a došlo k tomu právě proto, že naše evropská společnost od křesťanských hodnot upustila. Jestli trochu znáte dějiny, tak křesťané Evropu proti Islámu vždy bránili a možná díky tomu jste dnes tady. Naopak, protikřesťansky zaměřená Evropa jim své hranice otevřela dokořán. A nejenom jim. Snaží se zrušit všechny staré hranice, které naší civilizaci udržovaly celá staletí (a to i přes nesčetné přešlapy) životaschopnou a nastavuje nové, které uspíší její zánik. To je ten rozvoj poznání, který máte na mysli?

Víte, já neznám nevěřícího člověka ze svého okolí, který by řešil jak je stará naše planeta, jak to bylo s potopou apod. To téměř nikoho (až na výjimky) nezajímá. Já jako křesťanka samozřejmě věřím tomu, co je v Bibli, protože pro Boha není nemožné vůbec nic, zatímco lidské poznání se neustále mění a spousta z toho, co jsme měli my v učebnicích, už dnes není pravda. Třeba na gymnáziu jsme většinu učebnic ani nemohli používat, protože tam byly zastaralé informace. Takže, ano, věřím tomu, ale moje víra na tom nestojí. Lidé dnes řeší úplně jiné věci, protože mají problémů až nad hlavu – problémů, na které je ta Vaše věda krátká. A tak je dnes úplně běžné, že každý druhý chodí k psychologovi a bere prášky na nervy. A takoví lidé pak budou tvrdit, že Bůh je berlička pro ty nejslabší? Ježíš Kristus je jediná odpověď na všechny problémy člověka. Kdybych to neměla vyzkoušené sama na sobě, tak bych to nikdy nenapsala. Jenže já se o tom přesvědčuji dnes a denně, tak co mám podle Vás dělat? Mít lék a nechat si ho pro sebe, jenom proto, abych náhodou někoho neurazila? Lačnět po nebi je přece naprosto přirozené pro každého člověka. Stejně jako bát se pekla. Copak byste mi tohle všechno psal, kdybyste se nebál pekla? Vy se to nesnažíte vyvrátit mně, protože moje názory Vám mohou být ukradené. Vy se to snažíte vyvrátit především sám sobě. . .

Hanka - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brainwashing

Jak je vidět, nejste ateista. Vy máte silnou víru – v sebe. Vaše ´Já´ je Vaším skutečným bohem, kterému se klaníte a kterého uctíváte. Vy jste ten, kdo umí všechno správně posoudit a rozhodnout, co je dobré a co je špatné. Ale ať se Vám to líbí nebo ne, Vaše názory jsou stejně z velké většiny přejaté, a proto budu raději přejímat biblické pravdy než ty lidské, protože Bible je vyzkoušená a ověřená milióny lidí, kteří v ní našli to, co jim žádný vědecký pokrok dát nemůže – pokoj a smíření s Bohem.

Ani v nejmenším si nepřipadám morálně nadřazená, naopak! Velmi dobře si uvědomuji svoji nedostatečnost ohledně Božích nároků. Před Ním jsme všichni nedostateční a je jedno, jestli se to někomu nelíbí – to na skutečnosti stejně nic nezmění. Bůh tu bude stále, i kdyby v Něj už nikdo nevěřil. A není dobré setkání s Ním odkládat a hledat všemožné agrumenty, proč bych to neměla udělat. Taky jsem si kdysi dávno říkala, že křesťané jsou neupřímní a fakt divní lidi, se kterými bych nikdy nechtěla mít nic společného a v tomto klamu jsem se udržovala poměrně dlouho. Ano, jistě, někteří jsou takoví doopravdy, ale to je přece jejich věc, ne moje. Tady jde přece o moji duši, moje spasení a jestli to někdo dělá jinak, než mně se to zamlouvá, tak ať. To je přece jeho věc. Každý se bude před Bohem zodpovídat sám za sebe. Vy samozřejmě můžete soudit moji víru, ale k čemu Vám to je? K čemu by bylo mně, kdybych soudila tu Vaší. Věřte si čemu chcete. Vy máte taky jenom tu svoji víru, která může být úplně mimo. Jak to poznáte?

Končíte opět tím samým: „Až získá evangelická církev moc. . .“ :-) Mohu Vás ujistit, že něco takového se v naší společnosti, která se skládá z 90% takových lidí jako jste Vy, nikdy nestane. Ale představme si, že by k tomu přes všechnu tu absurdnost přece jen došlo. Ujišťuji Vás, že nikdo by žádné kostely ani sochy neničil. Bůh dává svobodu volby i za cenu toho, že to povede k pohanským kultům, či úplné absenci víry. Takový je Bůh. On nikoho nenutí a kdyby chtěl, mohl by to kdykoli zastavit sám. Ale On to neudělá, protože zná lidské srdce. Ono nestačí jenom něco zničit a zakázat, protože ten člověk pak jde a vytvoří něco ještě mnohem horšího. Zlo nikam nemizí, pouze se transformuje, takže může mít nespočet podob. A samozřejmě, že působí i v církvi, protože církev je plná lidí, kteří nejsou upřímní před Bohem, a tak je Bůh nechá dělat co se nepatří. Ale kdo jsem já, abych to posuzovala? Soudce je Bůh, já jsem pouze divák a svědek. A proto píšu a svědčím o tom, co vím a o tom, co nevím, nepíšu.

mama - náboženství a víra

Zdravím, Hanko, líbí se mi Vaše stránky. Myslím si, že náboženství lidi rozděluje, ale víra by je měla sjednotit. I když je víra, naděje a láska, tak láska nikdy nepomine. Vy jste v nějakém náboženství? Možná si zde budu muset víc přečíst, možná to někde o sobě píšete. Vážím si každého člověka, který věří Bohu. mama

Hanka - Re: náboženství a víra

Zdravím Vás!

Těší mě, že se Vám mé stránky líbí :-) Jako křesťanka samozřejmě navštěvuji určitou konkrétní církev, protože křesťané se mají scházet ke společnému uctívání a pro nějakou individuální víru v Novém zákoně těžko najdeme opodstatnění. Ale nebudu psát kam chodím, protože by to mohlo být zavádějící a koneckonců to ani není podstatné. Pokud je v jakékoli církvi na prvním místě Ježíš Kristus a pak dlouho nic, tak by mělo být vše v pořádku. Jestliže však někdo bazíruje na dokonalé teologii a vlastních prioritách víc než na společenství věřících, pak je naopak něco špatně – ale u něho. . . I když je samozřejmě pravdou, že v některých „církvích“ to došlo už tak daleko, že jejich věrouka se postupem staletí stala neslučitelnou s tím, co máme napsáno v Bibli a na druhou stranu pod vlivem nejrůznějších falešných učitelů a proroků vznikají stále nové sekty. Každý skutečný křesťan ale musí být schopen něco takového včas rozpoznat a zařídit se podle toho. V rubrice O mně nějaké informace sice najdete, ale o moc jich není. Nepovažuji za důležité se o sobě nějak víc rozepisovat :-)

Ještě na závěr bych ráda upřesnila, že víra v Boha a víra v Krista nemusí být totéž. Pán Ježíš o sobě prohlásil: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.“ (Jan 14,6) Pro nás křesťany jiná cesta k Bohu není, právě proto myšlenky křesťanství nemohou být nikdy slučitelné s myšlenkami jiných náboženství. To ovšem neznamená, že bychom my křesťané měli propagovat nějakou náboženskou nesnášenlivost. To vůbec ne. Ale zároveň ani nemůžeme přijímat myšlenky, které tuto pravdu jakkoli zastírají.

Mějte se krásně!

Hanka

mama - Re: Re: náboženství a víra

Dobrý den Hanko, děkuji za odpověď. Přečetla jsem si, jaká byla Vaše cesta k Bohu a čím jste si prošla, proto věřím, že o to více jste se přimkla k Bohu a k jeho synu Ježíši Kristu. Snad i proto jste založila tyto stránky abyste pomohla ostatním lidem hledat tu cestu.
Hanko, jsem také věřící a děkuji Bohu za ten dar víry. Jen si říkám, kde hledat to společenství lidí, abych byla v souladu s Bohem a s Kristem. Je hodně náboženství a jistě v každém národě jsou lidé, kteří jsou přijatelní Bohu. Pán Ježíš přišel a zasel semínko pravdy a Bible říká, hledejte pravdu a pravda vás osvobodí. Jen mohu říct za sebe, že některá náboženství a jejich nauky mi přijdou jako dogmatické a tam bych se necítila dobře, proto jsem se ptala, zda patříte ke konkrétnímu náboženství nebo ne, nebo zda jen docházíte do nějakého společenství, či náboženství, aniž byste byla nějak evidovaná. Chápu, že asi takto veřejně to sdělovat nechcete abyste neovlivnila výběr jiných lidí. Zřejmě tím, čím jste si prošla jste citlivější nebo rozpoznáte citlivěji, nevím. Já hledám podle Bible, podle Božího slova a zatím podle jednotlivce, jaký má vztah k Bohu, jaké nese ovoce Božího ducha a s takovými lidmi je mi dobře, jen je jich velice málo, zatím. Já moc neumím své city, pocity vtěsnat do písmenek a tak někdy můj psaný projev nemusí vystihovat přesně to, co cítím. Pavla
Zmínila jste, že je rozdíl víry v Boha a v Ježíše Krista, jak to myslíte? Jak tomu rozumíte? Budu ráda za Vaši odpověď. Doufám, že Vám nevadí, když Vám budu psát a budu se ptát, nebo napíši, jak to mám já. mama

Hanka - Re: Re: Re: náboženství a víra

Vaši situaci plně chápu. Tady nahoře mám mail, na kterém můžeme dál pokračovat v soukromí, tak mi na něj, prosím, co nejdříve napište, abych na Vás měla kontakt. Dnes už nebudu mít čas, ale zítra se pokusím Vám odpovědět.

Mějte se krásně!

roman - církev

Ahoj Hanko, díky za tyhle stránky.
Tady dole píšeš, že církev k víře není potřeba. Je. Samotná víra je Boží dar, to neumí vyprodukovat člověk, ani člověk který věří v Boha (ten ji také dostal-neudělal si ji). Ale to, jak se k Tobě to, co víře předchází ,a to, co ji rozvíjí dostalo, je díky církvi - lidí, kteří se již s Bohem setkali a žijí s Ním (nebo si žijí jak chtějí,ale patří k církvi). Počínajíc třeba Abrahamem, přes všechny pisatele Bible, přes všechny papeže(i ty mizerné) nebo obyčejné křesťany a konče třeba Tvým manželem.

Hanka - Re: církev

Ahoj Romane,

ano, máš samozřejmě pravdu. Církev Kristova je nezbytná. Já jsem ale v kontextu, ve kterém jsem to napsala, měla na mysli církev jakožto instituci nebo konkrétní organizaci – tak si ji také mnozí nevěřící lidé představují. Některé věci píšu stylem neobrácených lidí, aby jim to bylo srozumitelnější. Navíc, znám poměrně hodně těch, kteří uvěřili mimo takovou církevní organizaci (včetně mně samotné). Je i dost takových, kteří zatím do žádné ani nechodí, přitom je jejich víra poměrně hodně vyzrálá. Tito lidé časem sami dojdou do bodu, že společenství křesťanů potřebují a začnou ho vyhledávat, protože je k tomu vede Duch svatý. Jistě, to, že uvěřili zdánlivě mimo církev, neznamená, že církev se nějakým způsobem na jejich víře nepodílela. Církev píše a tiskne Bible, evangelizační letáky, nejrůznější velmi hodnotné knihy, působí na iternetu atd. Ovšem tento člověk K1 měl na mysli takovou „církev“, která dělá Ježíši Kristu ostudu a od těchto jejích nešvarů odvozoval svoji neschopnost uvěřit. Právě proto jsem mu to napsala tímto způsobem, který pro některé křesťany může být nepřijatelným. A sice, že ke svému spasení v podstatě žádnou církev (organizaci) nepotřebuje. Nepotřebuje ji v tom smyslu, aby mu stála v cestě k Bohu a Jeho Synu Ježíši Kristu. Protože skutečně existují i takové „církve“, které lidem doslova brání opravdově uvěřit. A není jich málo, žel. Patří sem i nejrůznější falešní proroci, před kterými varoval i sám Ježíš. V takovém případě je pak asi opravdu lepší nechodit nikam, když člověk nemá v dosahu jinou církev. Bůh sám se takových lidí ujímá a posílám jim svoje vlastní posly nejrůzněšími způsoby a skrzen nejrůznější situace, kteří mají za úkol vést je k pravému poznání Spasitele. Tak snad je to takhle srozumitelnější :-)

Dobrouš - K zamyšlení

http://zena-in.cz/clanek/lesni-muzik-dobromil-tucek-jak-jsem-prezil-sektu

Marek - Re: K zamyšlení

šamanka vysvobodila Dobromila Tučka. To si tedy pomohl. Navenek snad.

Hanka - Re: K zamyšlení

Zajímavé svědectví, ze kterého ovšem nevyplývá dostatečně jasně, zda měl pan Dobromil Tuček nějaké psychické problémy už předtím, než začal navštěvovat onu sektu. Otázkou také je, proč ji začal navštěvovat. Když jsem si pročítala hlavní poznávací znaky sekt, zaujala mě především skutečnost, že poslušnost členů je zcela dobrovolná a většina z nich začala sektu navštěvovat právě proto, aby se zbavili pocitu vlastní zodpovědnosti za svůj život. Takže sektářská manipulace je paradoxně důvodem, proč se lidé k sektám připojují. Dalo by se dokonce říct, že sekty jsou určitou odpovědí na poptávku a dokud tato poptávka bude přetrvávat, budou sekty růst jako houby po dešti.

Navíc, článek končí dost na lacině: „Nakonec všechno dobře dopadlo a žili šťastně až do smrti“. Vzhledem k tomu, jak k onomu údajnému štěstí pan Tuček došel, si o tom dovolím dost pochybovat. Ono to bude spíš takové „z pekla štěstí“, které má vždy nějaký ten háček. Jak by taky ne, když vyháníte čerta ďáblem. . .

V popisu údajného uzdravení pana Tučka je až neuvěřitelná shoda s jiným svědectvím, kterém mám zde na svých stránkách, ve kterém se bývalý léčitel také domníval, že „proud energie, jako by ji na něj někdo vylil z kýble“ je uzdravující a blahodárný. Až časem poznal, že tato energie měla na jeho život zcela opačné účinky.

https://kzamysleni.estranky.cz/clanky/okultismus/v-zajeti-okultizmu-_osobni-svedectvi_.html

Fadir - Problems

People should not talk so much

Pavel - vztah člověka s Bohem

Ahoj Hanko
Mám dotaz. Může člověk považovat Boha za přítele,aniž by se ho bál?
dík Pavel

Hanka - Re: vztah člověka s Bohem

Ahoj Pavle,

vyloženě strach z Boha mít nemusíme, pokud tedy neděláme věci, které by nám k oprávněnému strachu mohly dát pádný důvod. Ale určitá bázeň před Bohem je jistě na místě. Tato bázeň plyne z úcty před Tím, kdo má ve svých rukách můj život i smrt. K Bohu, který stvořil celý vesmír, nelze přistupovat jinak, než s úctou a respektem.

Hanka

Martina - :-)

Na tyhle stránky jsem narazila náhodou a plně se mi zalíbily :-) Dobré a pravdivé věci. :-)
martina.burdova@email.cz

Hanka - Re: :-)

To mě moc těší, Martino :-)

Hanka

K1 - Meditace nad Biblí

http://k1.kreteni.cz/20bible.php

Hanka - Re: Meditace nad Biblí

Kladete si dobré otázky. Díky vám jsem také zjistila, že existuje politická strana s názvem Kreténská organizace :-) Mohu se zeptat, proč zrovna vy jste Kretén č. 1? Jste snad zakladatelem této organizace? Přiznám se, že v Bibli je dost věcí, kterým také moc nerozumím a některé si možná vysvětluji úplně špatně. To pro mě ale není důvod k tomu, abych Boha odsoudila a zavrhla, tak jak to děláte vy.

Nešvary církve přeskočím, protože tu k víře v Boha v podstatě nepotřebujete. To jistě víte a používáte ji spíš jako výmluvu pro svoji nevíru. Pokud totiž Bůh skutečně existuje a vy před Ním jednoho dne budete stát, asi vám nepomůže výmluva, že tamti to dělali špatně. Před Bohem bude stát každý sám za sebe. Tady jde přece o vás, ne o tamty. Ovšem zaujala mě vaše ukázka názorů pana Tomáše Halíka, který je sice mylně označován za křesťanského filosofa, avšak křesťanem není – jak jste si jistě všiml. Pevně doufám, že i mnozí katolíci jeho krásné, avšak lživé myšlenky, nepřijímají. Je to takový človíček, který se chce zalíbit všem a používá k tomu své dokonalé rétorické dovednosti. Těžko říct, zda si uvědomuje, že právě tento postoj odmítal sám Ježíš Kristus a že jde tudíž cestou zcela opačnou, protože heslo: „bohové všech náboženství, spojte se“ Ježíš nikdy nerazil.

Ano, člověk je stvořen k obrazu Božímu, ale to jistě neznamená, že se Mu podobáme fyzicky. Vždyť Bůh je duch – nemá fyzické tělo. Ta podoba se projevuje spíš schopnostmi a vlastnostmi. Člověk dokáže myslet a díky tomu i tvořit, umí se rozhodovat, milovat a žít duchovní život – tedy komunikovat s Bohem, čímž se lišíme od zvířat. Samozřejmě, že když máme potenciál činit dobré věci, máme i ten samý potenciál činit věci zlé. Záleží na nás, pro co se rozhodneme. V Bibli je také psáno, že Bůh přebývá v nepřístupném světle. Nikdy nemůže tak, jak je, přijít na zem mezi lidi, protože každý člověk by v blízkosti tohoto světla okamžitě zemřel. Je to vlastně logické, že bytost, která stvořila celý vesmír asi nebude vypadat jako my. Neumím si vůbec představit Někoho, kdo stvořil hvězdy, které samy o sobě disponují nepřestavitelnou energií. Proto se Boží Syn Ježíš Kristus musel narodit do lidského těla, aby se nám zpřístupnil. Ve starém zákoně Boha v komunikaci s lidmi zastupoval anděl Boží – tedy jakýsi plnohodnotný zástupce Boha na zemi, jehož přítomnost byla pro člověka sice také velmi nebezpečná, ale přece jen se za určitých okolností dala přežít (viz. Mojžíš na hoře Sinaj).

Bůh zmařil lidské plány o sjednocení především kvůli nám samotným. Kdyby je tehdy nechal, tak bychom se my už zřejmě nenarodili, protože díky enormnímu pokroku by lidské dějiny skončily mnohem dříve – možná už za pár stovek nebo dokonce desítek let od této události. Víte přece, jak to dopadá, když lidé dají hlavy dohromady – tak to jede. Ale ne vždy tím správným směrem. Vždyť kolik dnešních vynálezů máme díky 1. a 2. světové válce! Bůh lidem zmátl jazyky právě proto, aby jejich touhu vyšplhat se k nebesům pozastavil a tím vlastně prodloužil dějiny. Řekla bych, že to bylo velmi moudré.

Hřích Adama a Evy spočíval v tom, že začali pochybovat o Bohu. Jinými slovy uvěřili tomu, že Bůh je lhář – stejně jako tomu věříte vy i milióny dalších lidí napříč staletími. Už od počátku člověk žije v pochybnostech vůči Bohu a domnívá se, že mimo Boha existuje něco lepšího a snaží se to objevit, což ho přivádí k poznání zla, nikoli dobra. Stejně tak i opravdu zbožní lidé čas od čas pochybují o Boží spravedlnosti. Podobně i Abraham potřeboval od Boha ujištění, že při zkáze Sodomy a Gomory nepřijde k úhoně žádný spravedlivý, protože jinak by to přece bylo nespravedlivé a něco takového si Bůh nemůže dovolit :-) Není to tedy o tom, že by mu Bůh lhal, ale prostě a jednoduše ho ujišťuje, že nic takového se nestane. Tedy pouze odpovídá na Abrahamovy otázky.