Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete zanechat vzkaz.

Své dotazy a připomínky mi můžete také napsat na adresu:

dotazy.kzamysleni@seznam.cz

 

Hanka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Milan - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hanko, přeju Vám všechno dobré

Dobrý den, Hanko.
Je pro mě úměvné, jak ignorujete moje reakce na ty Vaše. Nemyslíte, že to je přinejmenším neslušné?

Píšete:"Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci, než skrze mne." - neplatí pouze pro křesťany. V tom se tedy mýlíte! Ježíš přišel pro všechny - pro mě, pro Vás, pro věřící, nevěřící, pro lidi dobré, špatné, pokrytecké, pro vrahy, cizoložníky, muslimy, hinduisty, buddhisty . . . a především pro Židy!

Hanko, dokážete si představit, že já tomuto Ježíšovu výroku nevěřím? A nejenom já. Prostě ho nepřijímám. Nemám potřebu ho přijmou. Nechci, aby za mě chodil Ježíš na kříž. Je to pro mě nepřijatelné. Chápete to. Co přijímáte vy, nemusí přijímat každý. Každý nemusí věřit a přijímat Ježíšovy výroky. V tom je svoboda volby. Každý máme svobodnou vůli od SKUTEČNÉHO BOHA - ne od těch náboženských, včetně Ježíše a dalších... Věříte-li Ježíšovým výrokům, prosím, je to vaše volba, vaše rozhodnutí, je to tak v pořádku. Stejně tak je v pořádku, když já Ježíšovy výroky nepřijímám. To je zase moje svobodné rozhodnutí. Já Vám Vaši víru neberu, nebráním Vám v ní. Vy mě nenuťte, aby pro mě platilo to, co platí pro Vás - tedy Ježíšovy výroky. Nemyslím si, stejně jako Vy, že Ježíš přišel pro všechny. V rovině víry důkazy chybí. Vy, ani já, důkazy nemáme. Máme jen své názory. Zaplať pánbůh za ně.

Hanko, mějte se moc krásně.
Milan

Milan - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hanko, přeju Vám všechno dobré

V obecné rovině tvrdit, že Ježíš přišel pro všechny, tedy i pro mne, který s tímto výrokem: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci, než skrze mne," nesouhlasí, znamená, mi vnucovat něco, co nechci. Hanko, Ježíš nepřišel pro všechny, v tom se tedy mýlíte! Ježíš možná nepřišel ani pro ty, kteří mu uvěřili. Je otázkou, jestli nelhal. Zatím nepřišel pro nikoho. Jak mi dokážete, že Ježíš přišel pro Vás? Nejsou to náhodou jenom sliby? Tentokrát, ne politické, ale náboženské? Nástrojem mojí argumentace není VÍRA, nýbrž ROZUM. Hanko, můžete mi odpovědět, jak komukoliv dokážete, že pro Vás Ježíš přišel? Zatím jste mi ani na jednu otázku neodpověděla. Mrzí mě to, je to škoda, myslím, že především pro vás.
Co je pro vás víc, vaše svědomí, nebo Ježíš Kristus? Ptám se již počtvrté, odpověď nikde.
A příště, prosím, mluvte pouze za SEBE, a ne v obecné rovině. Tz.: já si myslím, že....
Můžu Vás ujistit, že pro mě Ježíš zatím nepřišel. Ani pro Vás. Až to nastane, dejte mi vědět. Jedna věc je, co Ježíš říká, druhá, co dělá. To neplatí jenom pro Ježíše. Řečem kohokoliv můžete uvěřit, ale také nemusíte. Copak bylo v historii málo falešných proroků?! Proč by jedním z nich neměl být i Ježíš Kristus? Bible je plná slov, stejně jako Korán, jako další spisky hinduistické a buddhistické a já nevím jaké, a všechny o sobě tvrdí, že jsou ty pravé, že oni jsou tou cestou jedinou...

Srdečně
Milan

Milan - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hanko, přeju Vám všechno dobré

Milá Hanko,
skutečnost je taková, že jste mi skoro na žádnou otázku neodpověděla. Také citaci, kterou jsem po Vás žádal, jste neuvedla. V žádném případě jsem si nepřál, aby Vaše odpovědi byly shodné s tím, co chci slyšet. Právě naopak. Nechápu, jak jste na to mohla přijít. Smysluplný je pouze dialog, ve kterém jeden druhému odpovídá na otázky.
Ano, náš dialog je u konce.

Zdraví
Milan Coufal

Milan - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hanko, přeju Vám všechno dobré

George, nemyslím, že by Ježíš už přišel. Já to tak nevidím. O žádné spáse nevím. Chcete snad tvrdit, že jste byl spasen?
Hmatatelné důkazů boží moci mi předkládat nemusíte. Vidím je na každém kroku... Ale ne v souvislosti s Ježíšem.
George, děkuji Vám za přání, abych nalezl cestu ke spáse. To stejné, přeju i Vám, i Hance.

Srdečně zdraví a vše dobré přeje
Milan

Milan - Fotografie

Fotografie máte nádherné

Marie Frčková - Design

Máš to tady čím dál krásnější, Hanko!
Působí velmi lahodně na oči i na duši ...

Hanka - Re: Design

Děkuji!

Marie Frčková - Design

Máš to tady čím dál krásnější, Hanko!
Působí velmi lahodně na oči i na duši ...

Kamča - pozdrav

Moc hezké stránky, Hani

Jsi šikulka ;-)

Petra jančíková - Úžasné stránky

Zdravím, máte naprosto perfektní stránky...klobou dolů

e-stuff - comment

Ahoj, Tvé stránky mě zaujaly, také o tomto přemýšlím. Myslím si, že jsem věřící. Díky.

Jakub - vzkaz

Dobrý den,
máte pěkné stránky, krásné fotky. Jen tak dál!