Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

 

 

Zde mi můžete zanechat vzkaz. Nebo mi můžete napsat na email:

dotazy.kzamysleni@seznam.cz

Hanka

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Libor Čmiel - Bez nadpisu

Zdravím hokiho :-)

Hoki - Re: Bez nadpisu

Zdravím ceskoslo - Libora a jsem rád, že mne popostrčil, abych se pokusil opakovaně vložit svůj komentář. Nedařilo se mi to a nemohl jsem se dostat dále navzdory poctivému vyplňování antirobotických obrázků a hlásilo mi to, že IP je blokována... Díky Libore!

brother in Christ - krásné stránky!

Dobrý den Hanko,
ty stránky se mi moc líbí, čtu je již dlouho. Jste úžasná žena, moc Vás obdivuji a fandím Vám!
BiC

Hanka - Re: krásné stránky!

Dobrý večer, bratře v Kristu! Velice si vážím Vašeho ohodnocení a také mě moc těší, že tyto stránky navštěvujete pravidelně :-) Všechna chvála a obdiv však patří Bohu a Jeho Synu Pánu Ježíši Kristu. Já pouze předávám dál to, co jsem sama obdržela - trochu toho poznání a to navíc velmi nedokonale. Pokud to však někoho osloví a nasměruje tím správným směrem, nebude to má zásluha, ale zásluha Božího Ducha, který má moc lidi oslovovat i skrze ty nejnepatrnější věci. Tedy jestli o to ti lidé stojí. V opačném případě je nepřesvědčí nic - ani ty nejlepší argumenty a největší zázraky, pro které se vždycky najde nějaké "vědecké" vysvětlení.

Mějte se krásně!

S přáním Božího požehnání

Hanka

Brother in Christ - Re: Re: krásné stránky!

Ano, samozřejmě, život se skládá z malých věcí a zdánlivě "nedůležitých" zkušeností s Bohem, které jsou ale vlastně obrovskými, protože se jimi sám Nejvyšší sklonil přímo ke mně.
Poslední dobou mi často připadá, jako kdybych balancoval na ostří nože a díky tomu právě cítím, jak moc mě On i moji blízcí drží, abych navzdory bezvýchodným situacím nepadl.
Se službou by to mělo být přesně jak píšete- máme talent, schopnosti (které máme tendenci podceňovat), prostředky a je třeba udělat správná rozhodnutí k dobrému činu. O zbytek se Pán Bůh postará a posvětí to. Vidím to i tady n astránkách, 260 tisíc lidí byste v reálném životě kontaktovala těžko :)

Hanka - Re: Re: Re: krásné stránky!

Je to tak :-)

Dita - Krásné snímky

Dobrý večer, Hanko, máte zde plno krásných fotografií, ze kterých vyzařuje spousta lásky a citu pro detail. Je vidět, že máte ráda přírodu i naší vlast. Nalezla jsem zde i moc pěkné snímky z Říma a také Vatikánu. Vy jste katolička? Pročítala jsem si i pár článku a mluví mi z duše. Dita M.

Hanka - Re: Krásné snímky

Dobrý den, Dito :-)

Moc mě potěšilo, že se Vám fotky líbí. Fotím ráda, ale mám jich tu jen nepatrný zlomek, protože jsem tyto stránky nezakládala primárně kvůli fotografiím.

V Římě jsme s manželem byli kvůli památkám. Po této stránce je to úžasné město. A když už je člověk v Římě, nemůže přece vynechat takové klenoty, jako jsou Vatikánská muzea a chrám sv. Petra. Katolička ale nejsem. Po duchovní stránce se s římskokatolickou věroukou nemohu ztotožnit. Spoléhá se totiž na vše možné, jenom ne na Krista a to je v rozporu s podstatou křesťanství.

Děkuji Vám za návštěvu a přeji požehnané dny!

Hanka


Dita - Re: Re: Krásné snímky

Děkuji, Hanko! Také vám přeji požehnané dny. Ani já nejsem katolička. Bydlíme ale na vesnici, kde je pouze katolický kostel, tak se tam občas zajdu podívat. Připadá mi ale, že ti lidé jsou spoutaní tradicí a všechno dělají tak nějak automaticky bez přemýšlení a to nemám ráda. Já ráda nad vším přemýšlím a mám spoustu otázek, tak raději čerpám z internetu, kde je spousta zajímavého čtení. Tady na vašich stránkách mě hodně zaujal úvod a rubrika Milost a odpuštění. Tam jsem se dočetla věci, o kterých jsem neměla tušení a také mě baví pročítat si tuto návštěvní knihu. Obzvlášť vaše rozhovory s panem Karlem. Měla jste s ním hodně trpělivosti. A nejenom s ním. Tak ať se vám daří, Hanko! Dita

Hanka - Re: Re: Re: Krásné snímky

Máte pravdu, Dito. Víra by určitě neměla být něco automatického, nad čím se nemusí nebo dokonce nesmí přemýšlet. Také mi občas připadá, že někteří křesťané se chovají, jako kdyby přemýšlení bylo nějaký hřích. Možná že takoví lidé ani pořádně nevědí čemu nebo Komu věří, protože kdyby to věděli, neměli by se čeho bát. Rozum jsme přece dostali od Boha, proto ho máme používat. Pokud to děláme, tak nás k Bohu vždycky přivede a nemůže se stát, že by nás od Něho odvedl. Celé stvoření totiž, včetně vesmíru, ukazuje na Stvořitele. I mnohé životní situace, do kterých se dostáváme. A kdo to nevidí, tomu není pomoci.

Jsem ráda, že Vás články oslovují. A máte pravdu, že dialogy s některými lidmi jsou, mírně řešeno, problematické. Ale člověk nikdy neví, co to přinese. Ne vždy, ale alespoň občas ještě platí, že trpělivost přináší růže :-)

Mějte se krásně!

HankaZdenka - Re: Re: Re: Re: Krásné snímky

Zdravím všechny.
Chtěla bych k těmto krásným a povzbuzujícím slovům Haničky, připojit ještě slova Písma, ze 2.Petr:1.kapitoly

5 Proto se ze všech sil snažte přidat ke své víře ušlechtilost, k ušlechtilosti poznání,
6 k poznání zdrženlivost, ke zdrženlivosti vytrvalost, k vytrvalosti zbožnost,
7 ke zbožnosti bratrskou náklonnost a k bratrské náklonnosti lásku.
8 Když v těchto věcech porostete, dojdete k poznání našeho Pána Ježíše Krista a to vám zabrání v nečinnosti a neplodnosti.

Pán s námi všemi. Zdenka

Hanka - Re: Re: Re: Re: Re: Krásné snímky

Děkuji, Zdeničko, za doplnění :-)


Marek - Opravdu jsem se zamyslel

Dobrý večer, drahá Hanko!

Už nějaký čas si pročítám Vaše stránky plné zajímavých článků, které mě opravdu přivádějí k zamyšlení. Nejsem tak úplně věřící, spíš hledající. Ohledně víry jsem měl vždy spoustu nezodpovězených otázek, na které jsem nemohl nikde najít logickou odpověď, avšak po přečtení některých Vašich rubrik mi připadá, že život by mohl mít mnohem hlubší smysl, než jsem si doposud myslel. Možná jsme tu opravdu za nějakým vyšším cílem, který bych nerad minul. Poslední roky mě totiž přestává konzumní způsob života naplňovat a také mě unavují vztahy s lidmi, kteří nedokáží vyplodit jedinou hlubší myšlenku. Prožil jsem také spoustu zklamání a už mě pomalu přestává bavit začínat stále znovu, když vím, že to stejně nikam nevede. Někdy jsem z toho všeho vážně na dně. Hanko, Vy na mě děláte dojem velmi moudré a vnímavé ženy, kterých je dnes už opravdu velmi málo (možná jste jedna z posledních) a bylo by pro mě velkou ctí si s Vámi alespoň vyměnit pár mailů, jestli Vás to nebude obtěžovat. Budu se těšit!

S přáním krásného večera

Marek

Hanka - Re: Opravdu jsem se zamyslel

Milý Marku,

velmi mě těší Váš obrat od materialismu směrem k duchovnu i kladné reakce na mé stránky. Pokud Vám pomohly v nasměrování nebo dokonce zodpovězení některých Vašich otázek, pak splnily svůj účel. Jistě se ale mýlíte v tom, že jsem jedna z posledních vnímavých žen. To jistě zdaleka ne! Jenom jste doposud nepotkal tu pravou, což se může kdykoli změnit. Mohu Vás také ujistit, že maily od Vás mě určitě obtěžovat nebudou. Naopak, ráda Vám ve Vašem hledání lepší životní cesty budu nápomocná, bude-li to v mých silách.

Přeji Vám hezký večer!

Hanka


Mirek - ?

Dobrý den Hanko,
mohu se Vás zeptat jaký máte vztah k Valči v okrese Karlovy Vary?

Děkuji za odpověď Mirek

Hanka - Re: ?

Dobrý den, Mirku,

velmi kladný :-) Je to jedno z mých nejzamilovanějších míst na světě a navíc je poměrně blízko města, kde bydlím. Takhle na jaře je to tam nejkrásnější a brzy se tam chystám. Vy to tam zřejmě také velmi dobře znáte, že? Můžete mi napsat na mail, který je v horní části návštěvní knihy a můžeme si o tom popovídat trochu více.

Přeji krásný den!

Hanka


Marek - k zamyšlení

Tu Bůh mi řekl:
"Bez víry není naděje, bez lásky není spása"

Zdenka - Ne Ježíšek, ale Ježíš !

Hani moc děkuji za tento článek. Je na nás křesťanech, abychom vyvýšili jméno Ježíš vysoce nad všechna jména jmen a oznámili světu, co pro nás Pán učinil. Je na nás, abychom uvedli na pravou míru všechna nesprávná a nepravdivá učení o Kristu, snižující jméno Boží na úroveň, která Kristu nenáleží. Nikdo jiný to za nás neudělá.

Hanka - Re: Ne Ježíšek, ale Ježíš !

Milá Zdeni,

máte pravdu, ale jsem přesvědčená, že kdo hledá a prosí upřímně, ten nemine cíl, kterým je věčné spasení v Ježíši Kristu. Bůh už se o to postará :-)

Hanka

Zdenka - Re: Re: Ne Ježíšek, ale Ježíš !

Hani, také jsem přesvědčena o tom, že poctivý člověk s upřímným srdcem, hledajícím Boha a milujícím své bližní, dojde cíle.
Jen je mi líto, že se o vyvýšení jména Božího nakonec bude muset Bůh postarat sám.
Prostě žiji s pocitem, že bychom mohli učinit ještě víc a poděkovat tak Otci skrze Krista Ježíše za to, co pro nás hříšné nádoby činí.
A to vše jen z velké lásky k nám.
Kde bychom byli, kdyby nás tak nemiloval?