Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete zanechat vzkaz.

Své dotazy a připomínky mi můžete také napsat na adresu:

dotazy.kzamysleni@seznam.cz

 

Hanka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mama - Re: René Hudec

Karle, vy zřejmě chcete vědět, jak je stará Země a vesmír? Pokud máte Bibli, tak pozorně čtěte první věty, kde se píše:

První verš říká -
"Gn 1:1 - Na počátku stvořil Bůh nebesa a zemi.
.......konec, tečka.....

a dále v druhém verši začíná vše, co se týká země, protože to je pro lidi, to důležité
"Gn 1:2: Země byla pustá a prázdná, temnota byla nad hlubinou a Duch Boží se vznášel nad vodami.
.....a tak dále a tak dále.....

Takže, co se týká stvoření nebes není pro lidi důležité, je jedno zda bylo nebe, či vesmír a planety tvořeny milióny let. O tom Bible mlčí.

Proto je bezpředmětná diskuze o stáří vesmíru, ale lidé, vědci mají plné právo se o ty věci zajímat, jenže k záchraně, je důležité úplně něco jiného a to je výkupní oběť Ježíše Krista.

Měl byste pozorněji číst a přemýšlet o čteném textu. Mějte se, mama.

Karel - Re: Re: René Hudec

Podívejte se, mamo, jsou fanatici - konkrétně evangelík Pavel Kábrt (dejž mu pánbů věčnou slávu), kteří neskutečným způsobem nasírají vědeckou obec svými žvásty o mladé Zemi. viz www.kreacionismus.cz

Na strákách paní Hanky je na něho odkaz a to znamená, že jsou jí jeho názory velmi velmi blízké. A zároveň mi předhazuje vědce, který mladou Zemi popírá. Jak se v tom má jeden vyznat? Podívejte se tam do diskuze, a pochopíte.

Karel

mama - Re: Re: Re: René Hudec

Karle, myslím si, že nejhorší jsou domněnky, z kterých si děláme závěry. Možná, že Hanka ani se vším nesouhlasí, možná jen s něčím, to ji dejte konkrétní otázku a dostanete konkrétní odpověď. Já také nevím, o co Vám konkrétně jde, tak Vám kladu otázku, abyste věděl jakého tématu se držím.
Začal jste tématem "Brainwashing" - o vymývání mozků. Jenže Karle, pokud někdo tvrdí jen svou pravdu a druhý svou a každý se snaží argumentovat svým poznáním, svým chápáním, tak je to jako ztráta času.
Víte, apoštol Pavel říká: "...kdybych měl veškeré poznání a lásku bych neměl, nic nejsem..."
Proč se přít? Každý dostal jinou míru poznání, někdo si teprve čte, získává poznatky, druhý zase pomáhá druhým, třeba v LDN, jiný zase něco jiného. Bůh na nás nevkládá břemena, která neuneseme, tak proč bychom tak měli dělat jeden druhému?
Učme se lásce, na tom stojí zákon i proroci.
Nevím, jestli je dostačující, co jsem napsala, snad to pochopíte. mama

Hanka - Re: Re: Re: René Hudec

Pane Karle, křesťané mohou mít na spoustu nejasných věcí, ke kterým se Bible nijak konkrétně nevyjadřuje, různé názory, protože každý z nás pochází z jiného prostředí a tudíž i s jiným vkladem ohledně vědeckých poznatků. A nejen vědeckých. Každý křesťan se snaží hledat odpovědi na trochu jiné otázky, které mu leží na srdci v první řadě, a proto všichni nemůžeme vědět všechno. V jednom ze svých prvních komentářů jste si postěžoval, že my křesťané známe odpověď na všechno. Jak vidíte, neznáme. Také jsem Vám psala, že nepíšu o věcech, o kterých nic nevím, a právě v tom se mě teď snažíte vykoupat :-)

V Bibli věk Země není uveden, proto je to otevřené téma a také živná půda pro nejrůznější útoky lidí zvenku. Také jsem Vám už několikrát psala, že na podobných věcech (byť pro Vás důležitých) naše víra nestojí. Víra křesťana stojí na vzkříšeném Kristu, ne na stáří Země. A jak správně podotkla Mama – každý je na cestě za poznáním Boha jinak daleko a každý má také jiné priority, které si musí vyřešit. Dát správné odpovědi na všechno není v silách jednoho člověka. K něčemu takovému nemá dostatek moudrosti nikdo. A koneckonců ono na tom poznání nezávisí zas tak moc, jak by Vám zprvu mohlo připadat. I se vším poznáním světa a vesmíru by byl člověk zoufale prázdný a nespokojený.

Z těch odkazů na muže, kteří jsou v těchto otázkách jistě nesrovnatelně vzdělanější než já, jste si vybral pouze ty, kteří se Vám momentálně „hodí do krámu“. Díval jste se i na ty ostatní? Četl jste si jejich svědectví? Pan RNDr. Jiří Nečas tam má kromě svých kázání i spoustu článků o matematice, filosofii vědy, teologii a dalších zajímavých tématech. Odkaz na stránky pana Kábrta mám mezi oblíbenými čistě pro zajímavost. Jinak, ohledně stáří Země, mám pouze dvě možnosti – brát knihu Genesis doslovně anebo symbolicky. Je to jedna z prorockých knih, u kterých tato možnost existuje, proto křesťané, kteří se ve vědě nějak výrazně angažují, ji zřejmě berou spíše symbolicky. To ovšem na křesťanství nemění vůbec nic. Základní zvěst evangelia platí doslovně pro každého a každý křesťan jí také doslově věří.

A co se týče žvástů ve vědecké obci, tak o tom bychom si mohli povídat velmi dlouho. Často se dívám na tzv. vědecké pořady o vesmíru, které dávají na ČT2 a dost se při tom bavím. V jednom z posledních se řešil Velký třesk, což je samo o sobě pohádka, na kterou (pro změnu) moje víra nestačí. Už když jsem byla malá, tak mi nešlo na rozum, jak se Popelce mohly vejít do lískového oříšku (kdyby alespoň do vlašského) večerní šaty nebo myslivecká kamizola i s botami. Když jsem byla větší, snažili se nám ve škole namluvit, že se do toho oříšku vešel celý vesmír. No, chce to opravdu značnou dávku víry, proti které jsou všechny „žvásty“ pana Kábrta slaboučkým dětským čajem :-)

A ještě zpět k tomu pořadu. Někteří vědci, jejichž víra také zřejmě nestačila na to, že vesmír vznikl z ničeho a sám od sebe, došli ve svém „poznání“ mnohem dále. . . nebo spíše zpět :-) Podle nich byl vesmír také stvořen. A teď se podržte kým. Jistěže ne Bohem. Podle nich vesmír stvořili vysoce inteligentní mimozemšťané, kteří to mají zřejmě jako svoje volnočasové aktivity. Otázkou, kdo stvořil je, se však nikdo zřejmě dál nezabýval, protože o tom nepadlo jediné slovo. A možná jednou, kdo ví, si i my lidé budeme tvořit nové vesmíry – tím pořad končil.

Víte, pane Karle, jsem žena malé víry - v porovnání s vírou jiných. Moje víra stačí pouze na to, co je napsáno v Bibli. A brát Bibli úplně doslova není zdaleka tak šílené a fanatické, jak by Vám možná na první pohled mohlo připadat.

Karel - Re: Re: Re : Brainwashing

-I vyvolení muži dělali chyby. Ba co víc – dělali strašné věci.

A což teprve vyvolené ženy dnes. Všemu rozumí, všechno ví, jsou úplně bez chyb a chtějí mít za muže ornitology. A přesto s nimi bůh počítá.

-Mnohoženství ve Starém zákoně Bůh dokonce nařizoval například v případech, kdy muž zemřel a jeho žena s dětmi zůstala nezaopatřena. Tehdy ještě neexistovala sociálka, důchody pro vdovy apod. Tudíž takové ženy s dětmi by byly odsouzeny k smrti hladem.

A když ta žena byla jiného vyznání, tak ji Hospodin doporučoval rovnou utratit včetně jejich dětí.

-Izraelská společnost byla tehdy takto nastavená, protože to byl nejlepší způsob, jak mohla přežít a rozmnožit se. Proto měl bratr takového muže povinnost, vzít si vdovu i s dětmi a zplodit s ní dítě, aby si nepřipadala v nové rodině na obtíž a méněcenná. Jinak by byla něco jako služka.

U katolíků se doporučuje mít v rodinách hodně dětí, aby se Země zalidnila co největším počtem katolíků. Nevím jak je to nastavené u evangelíků, ale třeba se podaří katolíky trumfnout.

-pokud Vám připadá nevhodné, abych já jako žena Vám psala o duchovních věcech, tak Vám posílám odkazy na vzdělané muže.

Mně to nevadí, protože to nečtu, ale nevhodné to je, protože by žena měla správně mlčet. Theoretický fyzik Prof.et Mgr.Tyc Tomáš pí ejč dý je jistě ve svém oboru machrem kovaným, ale pro mne mají větší váhu ti co si říkají řekněme třeba Dick řečený Feynmann. Také Richard Dóóókins není k zahození. A pan doktor Nečas je jistě milý hodný pán, absolutní souhlas.

-Doporučuji Vám i ostatní podrubriky ve VĚDA A VÍRA. Je to opravdu zajímavé čtení :-)

Nejsem osel, abych četl takovéto slátaniny.

-Jó, ti křesťani, to jsou největší brzdy vědy a pokroku vůbec! :-D

Ti fanatiční rozhodně ano, ti od dětinsky věřící zřejmě ne.

-V Bibli navíc nikde není napsáno, jak je Země stará, tudíž není o čem diskutovat :-)

Tak toto vytesejte zlatým písmem do kamene a zašlete tomu roztomilému blbovi Kábrtovi, aby měl v poličce kromě již uděleného zlatého balvanu ještě jedno ocenění.

-Všichni křesťané nevěří tomu, že je stará 6000 let. Já tomu věřím.

Jistě, pochopila jste zcela správně, že světlo staré miliardy let k nám doletí za 6000 let. Výkon hodný Zamyšlení.

-Naše víra totiž stojí na vzkříšeném Kristu.

Ale je to jenom víra. Skutečnost může být zcela odlišná. Oko nevidělo ani ucho neslyšelo, to znamená víme lautr nic. Slušně řečeno.

-Doc. René Hudec je i přes jeho povolání hluboce věřícím křesťanem. Proč asi? Ale nad takovými věcmi zřejmě vůbec nepřemýšlíte.

Richard Dawkins je i přes jeho povolání hluboce věřícím ateistou. Proč asi? Ale nad takovými věcmi zřejmě vůbec nepřemýšlíte.

Ano, mé stránky se jmenují K zamyšlení, ale snažím se zamýšlet nad věcmi, které jsou podstatné pro lidskou existenci.

-To je jistě chválihodné, ale chtělo by to více zdrojů. Jedna kniha nestačí.

-Bible se musí číst v kontextu s dobou a okolnostmi.

Tak se laskavě konečně probuďte ze snů, není středověk.

Vidím, že slušnost jde za určitých okolností stranou, že?

V budhismu se přidává závaží na opačnou stranu vah, pokud dochází k nerovnováze. A v zenu mistr rovnou zamyšleného učedníka přetahne holí. Kdo máš uši k slyšení, slyš. ( budhista nejsem, to je též hodně ujetá víra )

-Píšete, že nejste ateista, ale ještě jsem nepochopila, co vlastně nabízíte za lepší alternativu, kromě víry v sebe samého.

Nenabízím vůbec nic. A chápu, že vám to stačit nebude. Ale kdybych měl příležitost vám koupit klobouk, určitě bych volil romantický aerodynamického tvaru s květinou.

Karel

Hanka - Re: Re: Re: Re : Brainwashing

Vážený pane Karle, posílám Vám odkaz na stránky ROZUMNÁ VÍRA, kde získáte řadu cenných informací, a také kontakt na pana Jiřího Lema, který se Vám jistě bude rád věnovat:

http://www.rozumnavira.cz/veda/21-vznikla-by-moderni-veda-bez-krestanstvi.html

jiri@rozumnavira.cz

Pokud si to nepřečtete, Vaše věc, ale mě už, prosím, neobtěžujte. Myslím, že už toho bylo dost. Děkuji!

Karel II - Re: Re : Brainwashing

Karle, buďte tak hodný a nedělejte Vaší arogancí a omezeností ostudu našemu jménu, ano?
Vaše odpovědi mají vždy stejné schéma:
Nemám nic co bych řekl, nepřemýšlím o tom, ale koupím Vám klobouk, dejte si pozor, ať Vás netrumfnou katolíci, bla, bla , bla...
Tohle má působit jako jinotaj a člověk v tom má najít nějaký obstojný argument? Snažíte se vmanipulovat nějaký dávno vyšumělý konflikt.
Nic nosného jste nepřinesl, jen se snažíte neúspěšně rozbít naprosto dokonalý, fungující systém. Jako děcko, když kope kolem sebe- je možné vyčíst mezi řádky, že paní Hanka i Mama k Vám mají spíše láskyplně rodičovský a chápající vztah. Není Vám při tom trochu trapně?
Mně by bylo, stupňující se útočnost a arogance Vašich příspěvků svědčí o nevyrovnanosti. Přemýšlejte o tom.

Karel - Recenze Bible

https://www.youtube.com/watch?v=hUJLfsm2lnI

https://www.youtube.com/watch?v=21SmEN2UUBc

mama - Re: Recenze Bible

To, to dopadlo, jen nechat mluvit muže, když ženy mlčí a toto je výsledek.
Karle, co s tím? Vám se to líbí, nebo se Vám to nelíbí? Nebo nemáte názor?
Za sebe říkám: "Bože, odpusť jim, neboť nevědí, co činí".

Hanka - Re: Recenze Bible

Vidím, že zjevně jste se do pánů znalců projektoval. Jak ubohá společnost! Ale zároveň i dokonalý obraz naší ateistické společnosti, která plká a neví o čem. Tak alespoň už vím, odkud čerpáte ta svá moudra. Vskutku odborné zdroje. Díky!

Karel - Re: Re: Recenze Bible

No, ubohá asi ne. On totiž pan David Vávra je hluboce věřící muž. Projektoval dokonce Jednotě bratrské modlitebnu a má velké zásluhy na překladu bible na internet. Ale na rozdíl od vás není suchar, takže si nějaký ten šprým může dovolit :-)

http://kultura.idnes.cz/somr-a-dalsi-nacetli-bibli-pro-internetovou-eru-f5c-/divadlo.aspx?c=A061106_170822_show_aktual_ob

Hanka - Re: Re: Re: Recenze Bible

Jistě, to je vidět, že pan Vávra je hluboce věřící muž. Možná Vám není známo, že víra by se měla nějak projevovat i navenek. Tedy, myslím v kladném slova smyslu. Hluboce věřící člověk by měl minimálně umět rozeznat, co k smíchu je a co není. To by měl ovšem umět i průměrně inteligentní nevěřící člověk.

Hanka - Odpověď panu Karlovi na téma René Hudec a Kontext doby

Ke knize Genesis jsem se nevyjádřila, protože jsem to nepovažovala za nutné, ale chápu, že je to poslední nitka, za kterou visíte (nebo jedna z posledních) – soudě podle Vaší reakce. V Bibli navíc nikde není napsáno, jak je Země stará, tudíž není o čem diskutovat :-) Všichni křesťané nevěří tomu, že je stará 6000 let. Vlastně jich tomu věří velmi málo. Já tomu (při své nekonečné omezenosti) věřím, ale jak jsem psala už dříve – moje víra na tom nestojí a nestojí na tom víra ani žádného jiného křesťana, kterého znám. Naše víra totiž stojí na vzkříšeném Kristu. Jediné, co na tom stojí, je Vaše nevíra – a nejenom Vaše. Ale to je dost chabý argument. Možná by Vám mělo vrtat hlavou právě to, že Doc. René Hudec je i přes jeho povolání hluboce věřícím křesťanem. Proč asi? Ale nad takovými věcmi zřejmě vůbec nepřemýšlíte.

Ano, mé stránky se jmenují K zamyšlení, ale snažím se zamýšlet nad věcmi, které jsou podstatné pro lidskou existenci. Stáří vesmíru mi pro můj život podstatné nepřipadá, proto ho neřeším a ani do budoucna to nemám v úmyslu. Je mi jedno, jestli to, co bylo přede mnou, trvalo tisíce, sta tisíce, milióny nebo miliardy let. Na mém vztahu k Bohu by to nezměnilo vůbec nic :-) A Bible se tím nezabývá z toho samého důvodu. Kdyby ale v Bibli byly přece jen uvedeny letopočty, které byste byl ochoten akceptovat, změnilo by to něco na Vašem postoji? Jistěže ne. Našel byste si jinou výmluvu.

Samozřejmě, že Bible se musí číst v kontextu s dobou a okolnostmi. I u knihy Genesis by se mělo brát v úvahu, že stejně jako kniha Zjevení Janovo nebyla napsána na základě očitého svědectví, ale na základě proroctví. A jestliže patří mezi knihy prorocké, musíme brát v úvahu židovskou symboliku, která je v ní zakomponována, a právě to nechává prostor pro stáří Země otevřený. Je tedy na každém křesťanovi, zda půjde ve stopách křesťanské tradice, či se raději přikloní k současným vědeckým objevům. Já jsem zvolila (z určitých důvodů) tu první variantu a nemám s tím problém.

Vidím, že slušnost jde za určitých okolností (jako je víra té Vaší odlišná) stranou, že? Píšete, že nejste ateista, ale ještě jsem nepochopila, co vlastně nabízíte za lepší alternativu, kromě víry v sebe samého. Nikde jsem to nevyčetla. Tak snad to víte alespoň Vy.

Hezký víkend!

Karel - Kontext doby

- Další věcí, která Vám asi uniká, je, že Bible by se měla vždy číst v kontextu s dobou a okolnostmi. - Nemá smysl s vámi vůbec diskutovat, když napíšete takovouto hovadinu. Vy, která berete Genesis doslova.

Jak je asi starý Vesmír ? 6000 let ? A nebo má pravdu věda, která za pomocí Hubblova teleskopu zkoumá hlubiny vesmíru. Říká vám něco slovo cefeidy, pomocí nichž známe vesmírné dálavy, rychlost šíření světla, pomocí kterého jsme schopni vypočítat stáří těchto vzdálených objektů. To je ten kontext doby.

Já ateista nejsem, ateismus je další přiblblá forma víry, stejně přiblblá, jako je ta vaše evangelická.

A ten klobouk zvažte, výborně pasuje k dlouhým vlasům. Karel

Karel - Brainwashing

Je toto normální či není :

https://www.youtube.com/watch?v=zdbatD3yMnA

Hanka - Re: Brainwashing

Dobrý den, Karle,

na to, abych Vám odpověděla, jestli je tohle normální nebo není, nemám dost informací. To video trvá pouze přes 2 minuty, což je na nějaké posuzování zoufale málo. Veškeré záběry jsou vytrženy z kontextu a natočeny tak, aby divák došel k závěru, že něco takového samozřejmě normální není. Musela bych do takového shromáždění nějakou dobu chodit, abych mohla udělat nějaký svůj závěr. Jinak, s takovými věcmi nemám dostatečné zkušenosti, protože se podobným shromážděním vyhýbám. Zkrátka, není to můj šálek kávy a nejsem asi dostatečně senzitivní typ na podobné projevy, ale zároveň je nechci šmahem odsuzovat. Já ty lidi neznám a nevím, co prožívají a jak moc jsou před Bohem upřímní. Jejich způsob víry je sice pro mnohé odpuzující, protože hodně pracuje s kolektivním hecováním a navozováním určitých neobvyklých stavů, což se přičítá Duchu svatému, ale i přesto se neodvažuji dělat nějaké povrchní závěry. Ježíš sám prohlásil, že strom se pozná po ovoci. A to je to základní, čím bychom se měli při každém posuzování řídit. Není důležité, jak co vypadá, ale kam to vede - jestli ten člověk pak opravdu ve svém soukromém životě žije podle Boží vůle. Ježíš řekl mimo jiné i jednu velmi alarmující věc:

„Ne každý, kdo mi říká ´Pane, Pane´, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích. Mnozí mi řeknou v onen den: ´Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?´ A tehdy jim prohlásím: ´Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.“ (Mt 7,21-23)

Neznamená to, že nemáme nic z toho, co je tam popsáno dělat – to jistě máme, máme-li k takovým věcem dar od Ducha Božího. Z toho však, co Ježíš řekl, ale jasně vyplývá, že poslouchat Boha je nad všechny zázraky a nadpřirozené jevy. Kdo nežije tak, jak si Bůh přeje, toho nezachrání ani kdyby ve jménu Ježíše Krista křísil mrtvé a třeba i hory přenášel. Ale často je velmi těžké a zavádějící posuzovat víru druhých, protože ta se většinou vyvíjí a zraje a my bychom se tak ve svých ukvapených a předčasných úsudcích mohli velmi zmýlit. Proto se varuji toho, abych dělala jakékoli závěry ohledně víry druhých – to není a ani nemá být moje starost. I když se přiznám, že občas mám také takové tendence, ale vím, že jsou špatné. Moje starost je, aby ten hrozný verdikt, který jednou řekne Ježíš: „Nikdy jsem vás neznal...“, neplatil i pro mě.

Karel - Re: Re: Brainwashing

Tak Vám tedy zasílám video déle trvající, aby bylo lépe vidět to Vaše evangelické letniční hnutí v plné své kráse :

http://uloz.to/xGpgTVn/jesus-camp-2006-xvid-screener-avi

a pakliže neumíte anglicky, zde jsou titulky :

http://uloz.to/xhrBt2b/jesus-camp-2006-xvid-screener-srt

Bůh nás ochraňuj před náboženstvím - jakýmkoliv. Náboženství je nejdokonalejší totalitní systém, jaký kdy člověk vymyslel.

Hanka - Re: Re: Re: Brainwashing

Tak jsem zhlédla dokument, který jste mi doporučil a po celou dobu jeho sledování jsem si kladla otázku, na kterou bych od Vás ráda dostala odpověď. Vy si vážně myslíte, že by Vás (nebo kohokoli jiného) mohla nějak ohrozit skupinka dětí z křesťanského kempu někde v Americe? Pokud ano, pak o dění ve světě nevíte zhola nic. Existují totiž skupiny lidí, které skutečně ovládají tento svět – doslova, ne pouze hypoteticky, ale křesťané to nejsou. Ovládají i to, co Vy si máte nebo nemáte myslet. Ti jsou skutečně nebezpeční, ne těchto pár dětí. Proto je zarážející, že se něčím tak bezvýznamným vůbec zabýváte a co víc – považujete to za nebezpečné. Vždyť náš svět čelí mnohonásobně horším hrozbám, než je vedení dětí k následování Krista a bezhříšnému životu, tedy pokud něco takového lze vůbec označit za hrozbu. Ano, ti dospělí v tom dokumentu k tomu používají opravdu podivné prostředky, které by se daly označit jako vymývání mozků, ale vážně si myslíte, že ostatním dětem a dospělým nikdo mozek nevymývá, byť třeba ne tak do očí bijícím způsobem? Všem nám vymývají mozky - kdykoli zapneme internet, televizi, rádio, koupíme si noviny nebo jakýkoli časopis. Jste na tom úplně stejně jako děti v tomto dokumentu.

Další věc – připadá Vám snad, že tyto děti jsou vedeny k tomu, aby někomu ubližovaly? Jde snad tato výchova proti vůli jejich rodičů? Určitě ne. Jsou to právě jejich rodiče, kteří si přejí, aby jejich děti byly takto vychovávány a na to přece mají právo, ne? Navíc, tento pořad je už dost starý. Od roku 2006 se spousta věcí změnila a nevím jak Vy, ale já nevidím žádné „pustošivé“ následky tohoto křesťanského kempu na americkou společnost a už vůbec ne na tu naší českou. Vy ano? Demokracie, za kterou tam ten člověk tolik bojuje, je dnes už prázdný pojem. Ovšem, ne vinou křesťanů, ale úplně jiných lidí. Měl byste se více zaměřit na aktuální hrozby a dění za oponou, protože tohle mezi ně nepatří.

Karel - Re: Re: Re: Re: Brainwashing

To není otázka malé skupinky zfanatizovaných dětí, to je bohužel o tom, že výrazná část křesťanů má silně narušenou schopnost racionálního a kritického myšlení ve věcech týkajících se jejich víry. Mají v mozku blok, nutící je ignorovat argumenty směřující v jejich očích proti jejich víře. V USA věří přes 40% obyvatel doslovnému znění Bible, a to včetně Genesis. 40% obyvatel Ameriky věří pod vlivem křesťanství tomu, že svět tu není déle než 6.000 let, že neexistuje žádná evoluce, život byl stvořen v té podobě jak je dnes, před cca 4.000 lety Bůh potrestal lidstvo rok trvající celosvětovou potopou, kterou přežil jen Noe se svou rodinou, v arše, do které sehnal zvířata od každého druhu, atd. Co jiného než vymyté mozky brání těmto lidem podívat se na celou záležitost kriticky? Co jiného než brainwashing je nutí ignorovat veškeré argumenty, vyvracející např. stáří Země v tisících letech, a naopak nekriticky přijímat tvrzení náboženských fundamentalistů?

Není zarážející jak vy říkáte na tento bezvýznamný fakt upozornit. Každý náboženský fundamentalismus je velmi nebezpečný, pokud získá moc. Stačí si podívat na současný muslimský svět. A na ten náš křesťanský před staletími. Nehořely v minulosti hranice s kacíři i u nás ? Ve jménu Boha ? Máte samozřejmě pravdu s televizí, internetem a novinami, ale podstatné je umění tyto informace umět třídit a nenechat se jimi zblbnout.

Tyto děti budou ubližovat, budou totiž překážkou rozvoje poznání. Budou systematicky ničit školství. Budou brzdou vědy. A tohle sem dámo patří, neboť toto je otevřený web zabývající se právě fanatickou vírou. Vy asi do toho vašeho království božího máte správně nakročeno, protože umíte svou svatou knihu velmi dobře papouškovat. Z vašich stránek je patrná touha po morální nadřazenosti, lačnost po nebi a strach z pekla. Ale stejně se tam do toho vašeho imaginárního nebe stěží dostanete, protože nepřijímáte tělo a krev, takže v sobě nebudete mít život, jak psáno jest. Naštěstí se ale království boží se nenachází někde v pr.... za oponou smrti, je uvnitř každého z nás. A poznat to dá značné úsilí. A začít je třeba slovem nevím. Toto slovo žádný křesťan či muslim nezná. Všichni věřící absolutně vědí, a že je to jen víra, to přehlížejí.

Tohle také chcete ?

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/362791-palice-a-sbijecky-islamsky-stat-znicil-asyrske-sochy-stare-tisice-let.html

V Bibli se přeci také píše o zákazu zobrazování Boha, zákazu klanění se neživým modlám vyrobeným z kovu, ze dřeva nebo z jiného materiálu zdobeného zlatem a stříbrem. Je to vlastně protivení se Božímu příkazu. Až získá evangelická církev moc, rozmlátí katolíkům oltáře se svatýma ? A navrátí jim správné druhé přikázání ? A Svědkové Jehovovi se budou tiše radovat:-)

mama - Re: Re: Re: Re: Re: Brainwashing

Dobrý den, pane Karel, nechci zasahovat do debaty, jen Vám dám odkaz na jedny stránky pana docenta Ing. Miloslava Krále Csc. Mám pocit, že nejste věřící a tak by mohly být stránky pro Vás zajímavé. - mama
http://vedaavira.cz/index.aspx?p=96