Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete zanechat vzkaz.

Své dotazy a připomínky mi můžete také napsat na adresu:

dotazy.kzamysleni@seznam.cz

 

Hanka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Josef - Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Hanko,

máš pravdu, je to zajímavá otázka. Já se ale musím smířit s tím, že ne všechno pochopím. Ale taky věřím, že ne všechno pochopit musím. Boží řeč a Boží slovo je veliký rozdíl. Slovo (např. z prologu Janova evangelia) vyplývá, že jde o "něco" co tvoří život. Diktát nic netvoří, může třeba popisovat nějaké souvislosti nebo skutečnosti. Proto já věřím, že Boží slovo v bibli není žádná řeč, ale semínka která tvoří život.
Měj se krásně a Pán s tebou.

Josef

Hanka - Re: Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Josefe, je to na tobě čemu věříš a čemu ne. Ale i naše víra se stále vyvíjí, proto za rok, za měsíc, nebo už zítra můžeš některé věci vidět z jiného úhlu, než jak ses na ně díval doposud. Totéž pozoruji i u sebe :) Naše víra je totiž živá a jako taková prochází různými procesy, které nám mají sloužit k lepšímu pochopení Božích záměrů i nás samotných.

Přeji ti hezký den :)

Hanka

Josef - Re: Re: Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Hanko, nečteš pozorně. Já se neptám kdo je Bůh, ale zpochybňuju naše "jistoty, domněnky a to co se nám nezdá". Budu citovat R.Kiplinga,"Vězměte lidem myšlení a budete si s nimi moct dělat co chcete". Zdroj J. Heller při výkladu žalmu 23.
Jsem přesvědčený, věřím tomu, že naštěstí na lidských názorech vůbec nezáleží, nezáleží ani na naši terminologii a výkladech. Věřím, že to co je důležité nám Bůh ukázal ve svém Synu. Jakým způsobem to my (lidi) přijmeme a "zchroupeme" je však na nás a na našem svědomí a soudit to bude jen Pán Bůh. Jsem však si jistý, že Ježíšova věrnost je nad naši nedověru.

Měj se krásně

Josef

Hanka - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Ano, na lidských názorech nezáleží. Každý se budeme před Bohem zodpovídat sám za sebe. Proto dělej jak myslíš a věř čemu chceš a jak chceš, Josefe. Hlavně, prosím, nezapomínej, že existuje někdo, kdo tě o spasení bude chtít připravit pomocí nejrůznějších lží a polopravd. Proto se měj na pozoru! Náš protivník je velice vynalézavý.

Pán s tebou!

Hanka

Josef - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Taky záleží co je tou spásou, co si pod tím pojmem představit? Ježíš říkal: "..hledejte Boží království a zbytek vám bude přidáno". Nástrahy jsou všude a taky na každého...

miro - OK

Stránky jsou hezké a rád jsem na ně nahlédl. Líbí se mi. Přeji Ti Hanko pěkný den :-) Své trochu starší a zaprášené mám na http://www.pekn.estranky.cz/

Hanka - Re: OK

Díky za pozvání, Miro, určitě se podívám :)

Měj se krásně!

Lucka - :)

Modlím se za stránky, díky :)

Hanka - Re: :)

Díky Lucko :)

Pán ti žehnej!

Standa - Prosba

Zdravím Hanko,
právě jsem nakoukl na tyto stránky a docela mě zaujala už jen první stránka. Mám prosbu, jestli by bylo možné některý z těch úžasných zamyšlení vložit do mých stránek s uvedením zdroje?
To jsi opravdu napsala? (Prošel jsem jen tu úvodní stránku)

http://nejotazky.nazory.cz/

Tohle je adresa - Těším se že odpovíš.

Hanka - Re: Prosba

Ahoj Stando,

jsem ráda, že tě titulní strana zaujala. Ano, opravdu jsem to napsala, ale vypůjčila jsem si pár myšlenek od Raviho Zachariase. Zkopíruj si, co budeš chtít. Zítra se podívám na tvoje stránky a ještě ti napíšu na mail.

Krásný večer :-)


Standa - Trochu jsem četl návštěvní knihu

http://jajtners.blog.cz/0805/o-titulech-aneb-fenomen-henryk-lahola

To je opravdu unikátní. Asi by se to mělo vydat tiskem :-D

Josef - poděkování

Vážená Hanko, narazil jsem na Vaše stránky a velmi mě zaujal Úvod. Chtěl jsem Vám napsat kompliment a vyjádřit respekt nad Vaší inteligencí a moudrostí. A otevřel sem tuto návštěvní knihu, kde jsem velmi povrchně prolétl Váš rozhovor s panem Ondrou a můj obdiv násobně vzrostl.
Jsem rád, že jsou na zemi lidé jako Vy!

Josef

Hanka - Re: poděkování

Vážený pane Josefe,

velice si vážím Vašeho uznání, avšak všechna chvála a čest patří Bohu, který je zdrojem moudrosti a poznání. Bez Jeho pomoci a vedení bych dnes byla někde jinde a zabývala se něčím úplně jiným.

Hanka

Josef - Re: Re: poděkování

O to větší je moje uznání....

Josef - Re: Re: poděkování

Dnes jsem Vám poslal e mail, tak pokud budete mít chuť se můžete mi odpovědet.
Mějte se krásne a zdravím.
Josef

dáša - dobrý večer hanko

pořád hledám.na vašich stránkách jsem hodně pochopila děkuji vám za ně.víte haničko mám v sobě hodně bolesti a nevím jak z toho ven.moje srdce je zlomené a já pořád prosím boha aby mi pomohl,ale já nevím jestli neprosím špatně.někdy už si říkám už dost.jsem věřící ale někdy fakt nevím jak z toho ven.

Hanka - Re: dobrý večer hanko

Dobrý den Dášo,
pokud budete mít zájem, můžete využít e-mail uvedený nahoře. Podobné problémy se lépe řeší v soukromí. Přeji Vám hodně síly, moudrosti a Božího požehnání :-) Hanka

dáša - Re: Re: dobrý večer hanko

ten e-mail nefunguje nejde to spustit

Hanka - Re: Re: Re: dobrý večer hanko

Právě jsem to zkoušela a funguje bez problémů. Zkuste, prosím, znovu. Přeji hezký den. Hanka