Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete zanechat vzkaz.

Své dotazy a připomínky mi můžete také napsat na adresu:

dotazy.kzamysleni@seznam.cz

 

Hanka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Josef - Re: Re: Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Hanko, nečteš pozorně. Já se neptám kdo je Bůh, ale zpochybňuju naše "jistoty, domněnky a to co se nám nezdá". Budu citovat R.Kiplinga,"Vězměte lidem myšlení a budete si s nimi moct dělat co chcete". Zdroj J. Heller při výkladu žalmu 23.
Jsem přesvědčený, věřím tomu, že naštěstí na lidských názorech vůbec nezáleží, nezáleží ani na naši terminologii a výkladech. Věřím, že to co je důležité nám Bůh ukázal ve svém Synu. Jakým způsobem to my (lidi) přijmeme a "zchroupeme" je však na nás a na našem svědomí a soudit to bude jen Pán Bůh. Jsem však si jistý, že Ježíšova věrnost je nad naši nedověru.

Měj se krásně

Josef

Hanka - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Ano, na lidských názorech nezáleží. Každý se budeme před Bohem zodpovídat sám za sebe. Proto dělej jak myslíš a věř čemu chceš a jak chceš, Josefe. Hlavně, prosím, nezapomínej, že existuje někdo, kdo tě o spasení bude chtít připravit pomocí nejrůznějších lží a polopravd. Proto se měj na pozoru! Náš protivník je velice vynalézavý.

Pán s tebou!

Hanka

Josef - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zamyšlení nad Písmem

Taky záleží co je tou spásou, co si pod tím pojmem představit? Ježíš říkal: "..hledejte Boží království a zbytek vám bude přidáno". Nástrahy jsou všude a taky na každého...

miro - OK

Stránky jsou hezké a rád jsem na ně nahlédl. Líbí se mi. Přeji Ti Hanko pěkný den :-) Své trochu starší a zaprášené mám na http://www.pekn.estranky.cz/

Hanka - Re: OK

Díky za pozvání, Miro, určitě se podívám :)

Měj se krásně!

Lucka - :)

Modlím se za stránky, díky :)

Hanka - Re: :)

Díky Lucko :)

Pán ti žehnej!

Standa - Prosba

Zdravím Hanko,
právě jsem nakoukl na tyto stránky a docela mě zaujala už jen první stránka. Mám prosbu, jestli by bylo možné některý z těch úžasných zamyšlení vložit do mých stránek s uvedením zdroje?
To jsi opravdu napsala? (Prošel jsem jen tu úvodní stránku)

http://nejotazky.nazory.cz/

Tohle je adresa - Těším se že odpovíš.

Hanka - Re: Prosba

Ahoj Stando,

jsem ráda, že tě titulní strana zaujala. Ano, opravdu jsem to napsala, ale vypůjčila jsem si pár myšlenek od Raviho Zachariase. Zkopíruj si, co budeš chtít. Zítra se podívám na tvoje stránky a ještě ti napíšu na mail.

Krásný večer :-)


Standa - Trochu jsem četl návštěvní knihu

http://jajtners.blog.cz/0805/o-titulech-aneb-fenomen-henryk-lahola

To je opravdu unikátní. Asi by se to mělo vydat tiskem :-D

Josef - poděkování

Vážená Hanko, narazil jsem na Vaše stránky a velmi mě zaujal Úvod. Chtěl jsem Vám napsat kompliment a vyjádřit respekt nad Vaší inteligencí a moudrostí. A otevřel sem tuto návštěvní knihu, kde jsem velmi povrchně prolétl Váš rozhovor s panem Ondrou a můj obdiv násobně vzrostl.
Jsem rád, že jsou na zemi lidé jako Vy!

Josef

Hanka - Re: poděkování

Vážený pane Josefe,

velice si vážím Vašeho uznání, avšak všechna chvála a čest patří Bohu, který je zdrojem moudrosti a poznání. Bez Jeho pomoci a vedení bych dnes byla někde jinde a zabývala se něčím úplně jiným.

Hanka

Josef - Re: Re: poděkování

O to větší je moje uznání....

Josef - Re: Re: poděkování

Dnes jsem Vám poslal e mail, tak pokud budete mít chuť se můžete mi odpovědet.
Mějte se krásne a zdravím.
Josef

dáša - dobrý večer hanko

pořád hledám.na vašich stránkách jsem hodně pochopila děkuji vám za ně.víte haničko mám v sobě hodně bolesti a nevím jak z toho ven.moje srdce je zlomené a já pořád prosím boha aby mi pomohl,ale já nevím jestli neprosím špatně.někdy už si říkám už dost.jsem věřící ale někdy fakt nevím jak z toho ven.

Hanka - Re: dobrý večer hanko

Dobrý den Dášo,
pokud budete mít zájem, můžete využít e-mail uvedený nahoře. Podobné problémy se lépe řeší v soukromí. Přeji Vám hodně síly, moudrosti a Božího požehnání :-) Hanka

dáša - Re: Re: dobrý večer hanko

ten e-mail nefunguje nejde to spustit

Hanka - Re: Re: Re: dobrý večer hanko

Právě jsem to zkoušela a funguje bez problémů. Zkuste, prosím, znovu. Přeji hezký den. Hanka

Ondra - Noční zamyšlení 1

Dobrého dne přeji, Hanko.

Bůh s námi hovoří už mnoho let a mnoha způsoby. Ti, kteří Ho poslouchali a pak Jeho pravdu hlásali, změnili svět. K těm patří Ezop, Konfucius, Lao-c‘, Buddha, Mohamed a Ježíš. A také Aristoteles, Mahavira, Krishnamurti, Kabir, Dalajlama, Matka Tereza, Mahátmá Gándhí, Panna Orleánská, František z Assisi... a mnoho dalších, které tu neuvádím. Tento seznam by mohl pokračovat. Ve srovnání s počtem obyvatel této planety je počet těchto lidí nepatrný.

Tito lidé byli Jeho posly — neboť všichni hlásali Pravdu ve svém srdci. Ačkoli to dělali skrze nedokonalé filtry, přesto nám přinesli neobyčejnou moudrost, která je užitečná celému lidstvu.
Jejich poselství jsou až překvapivě stejná, ačkoli žili v různých dobách a světadílech, odděleni staletími a nesmírnými vzdálenostmi.

Všechny individuální existence vycházejí z tohoto Zdroje, pronikají veškerým jsoucnem a projevují se jako individuální aspekty Celku. Individuální interpretace jediného poselství produkují zázračnou jednotu v mnoha podobách. Tato jednota v mnoha podobách se nazývá Život. Život je Bůh, který se projevuje v mnoha podobách. Všechno, co vidíte, a všechno, co nevidíte. Všechno, co je, co kdy bylo a co kdy bude — to všechno je Bůh. Tak to bylo na počátku, tak to je dnes a tak to bude vždycky. Amen.

Rozhodneme-li se, že budeme žít ve spojení s Bohem, konečně poznáme mír, nekonečnou radost a bezpodmínečnou lásku a naprostou svobodu. Bude to akt poznání, nikoli akt vůle. Bude to od nás vyžadovat jen uznání, nikoli činnost.

Jakmile Jemu toto uznání dáte, přijmete Ho do svého života. Uznáte, že Vy a On jste jeden Celek. To je Vaše vstupenka do nebe.

Až Ho přijmete do svého srdce, dostanete se do nebe. A nebe můžete mít už na Zemi se všemi živými tvory. Všichni jsme součástí jednoho celku. Tohle je jediné důležité poselství. Tohle je jediné poselství. Všechno ostatní je jeho odrazem. Všechno ostatní jej vyjadřuje.

Skutečnost, že lidé toto poselství zatím nepřijali, způsobuje všechno utrpení a všechny konflikty v našem životě. Tato skutečnost je příčinou každé vraždy, každé války a každého násilí, ať už duševního, slovního nebo fyzického. Tato skutečnost je příčinou každé nemoci a každého střetnutí, kterému říkáme „smrt“.

Představa, že nejsme součástí jediného Celku, je klamná. Většina lidí věří v Boha. Nevěří však v Boha, který věří v člověka. Bůh v lidi věří. A Bůh je miluje víc, než si většina lidí uvědomuje.

Myšlenka, že Bůh přestal s lidmi mluvit, je mylná. Myšlenka, že Bůh se na lidi zlobí a že je vyhnal z ráje, je mylná. Myšlenka, že Bůh je samozvaný soudce, který rozhoduje o tom, zda někdo půjde do nebe nebo do pekla, je mylná.

Bůh miluje každého člověka, který kdy žil, který dnes žije a který kdy bude žít. Bůh si přeje, aby se k němu vrátila každá duše, a toto přání se mu nemůže nevyplnit. Bůh není od ničeho oddělen a nic není odděleno od Boha. Bůh nic nepotřebuje, protože Bůh je vším, co existuje.

Tohle je dobrá zpráva. Všechno ostatní je klam. Lidstvo už dlouho žije v tomto sebeklamu. Ne proto, že by lidé byli hloupí, ale proto, že jsou velmi chytří. Lidé intuitivně chápou, že klamné představy jsou velmi důležité. Většinou však zapomínají, že to vědí. A zapomínají také, že jejich zapomínání je součástí toho, co zapomněli — a tudíž součástí jejich klamných představ.

Bůh žije v naší duši a můžeme se s ním kdykoli setkat. Stvořitele můžeme najít v sobě a všude kolem sebe. Musíme však překonat své falešné představy. Musíme je ignorovat.

Ondra a jeho pes, co dneska již do vody vlez

Hanka - Re: Noční zamyšlení 1

Milý Ondro,

jste velmi přemýšlivý člověk, ale připadá mi, že si dost protiřečíte. Váš úplně první komentář končil úvahou, že bychom se měli zbavit všeho, co náboženství způsobila. Že bychom se měli zcela očistit od židovství, křesťanství, hinduismu, buddhismu, džinismu apod. A teď najednou zmiňujete Ježíše, Buddhu, Mohameda, Dalajlámu, Matku Terezu a další, jako ty, kteří změnili svět – předpokládám, že máte na mysli k lepšímu. Vždyť právě oni byli zakladateli, nebo alespoň významnými zástupci Vámi tak opovrhovaných náboženství, která člověka akorát ohlupují a přivádějí na scestí. Nebo je to snad jinak?

Ale máte samozřejmě pravdu, že Bůh s lidmi nikdy mluvit nepřestal, a že touží po tom, aby se k Němu vrátila každá lidská duše. Jenže to se nikdy nestane, jednoduše proto, že my lidé to odmítáme. A odmítali bychom to dokonce i v případě, že by Bůh byl ve všem – jak tvrdíte Vy. Vždy by byl někdo, kdo by to odmítal. Navíc Bůh je absolutně čistá a dokonalá bytost, které se nikdy nemůžeme vyrovnat, ba ani přiblížit, proto se přiblížil On k nám tím, že poslal na svět Ježíše Krista. Ježíš je ten, kdo nám návrat k Bohu umožňuje. On je ta cesta, pravda i život a nikdo nepřichází k Otci, než skrze Něho. Jedině víra v Ježíše Krista je tou vstupenkou do nebe – nic jiného.

Je hezké, že jste tak citlivý a vnímavý k přírodě. Že tak dokážete vnímat její krásu a toužíte s ní splynout – to ale není Bůh. Ve Starém zákoně se o tom píše následující:

„Ze všeho dobrého, co mají před očima, nedokázali poznat toho, který je, a z pohledu na dílo nerozpoznali Tvůrce. Ale oheň, vítr nebo rychlý mrak, hvězdný kruh, dravé vodstvo nebo nebeská světla považovali za světovládné bohy. Jestliže uneseni jejich krásou je pokládali za bohy, tím spíše měli poznat, oč lepší je jejich Pán, neboť on, té krásy Prapůvodce, vše stvořil. Jestliže žasli nad jejich mocí a působením, měli z nich pochopit, oč mocnější je ten, kdo je uspořádal. Neboť z velikosti a krásy tvorů může být srovnáním poznán původce jejich bytí. . . zřejmě bloudí při hledání Boha a ve snaze ho nalézt. Zabývají se totiž jeho dílem, zkoumají je, ale spoléhají na svůj zrak, neboť je krásné, co vidí. Nelze je však omluvit, neboť jestliže dokázali tolik poznat, že byli schopni probádat svět, jak to, že nenašli hned Pána těchto věcí?“

Ondro, moc Vám přeji, abyste při obdivování všech těch krás nepřehlédl Toho, kdo je stvořil.
A jak se ten Váš čtyřnohý kamarád vlastně jmenuje? Hanka