Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZAPRODÁN ZLU

Když mi bylo sedmnáct, patřila hudba k mému životnímu stylu. Poslouchal jsem rockové kapely, například Afghan Whigs, Nirvana, Pearl Jam, Beastie Boys a jiné. Chodil jsem do rockových klubů, kde se pouštěly moje oblíbené songy. Jeden z dřívějších rockových klubů byl i pražský „Bunkr“, který existoval už za minulého režimu.

Rockové kluby
V klubu hrály různé kapely a každý návštěvník si přišel na své. Bylo možno si zde koupit pivo, ale k mání byly i drogy. Poté co kapela dohrála, docházelo mezi návštěvníky často ke rvačkám. Nebylo výjimkou, že po půlnoci některý pár souložil na pódiu. Všude kolem se válely střepy a opilí lidé. Ve tři ráno se pomalu končilo, přestal se pouštět výběr těch nejhranějších skladeb.

Zaprodán zlu
Po maturitě jsem vzal život do svých rukou. Kouřil jsem marihuanu a začal jsem být závislý na heroinu a pervitinu. Abych si sehnal peníze na drogy, byl jsem nucen krást, lhát, podvádět…Hluboko ve svém nitru jsem cítil, že jsem se zaprodal zlu. Uvědomil jsem si, že mi drogy přinášejí nejen očekávaný prožitek, ale i věci, které nechci. Otevřely se mi dveře do duchovního světa. Viděl jsem výjevy, které běžný člověk nevidí. Začal jsem mít halucinace, viděl jsem postavy i scény, kterým jsem nerozuměl. Situace došla až tak daleko, že jsem prožíval, jak stojím u pekelné brány, o které se píše v Bibli. V tu chvíli jsem si uvědomil co znamená zlo, beznaděj, odsouzení, zatracení a smrt.

Touha po životě
Moje duše se vzbouřila a zatoužila po životě, v němž je místo pro naději, lásku, spravedlnost, dobrotu, odpuštění… Bůh moji touhu vyslyšel a poslal mi do cesty člověka, který mi dal malý letáček o Ježíši Kristu. Bylo v něm napsáno, že mi Ježíš chce odpustit moje hříchy a nabízí mi věčný život. A tak jsem pozval Ježíše do svého života a čekal, co se bude dít. Bylo to až neuvěřitelné, už druhý den jsem jasně cítil Boží přítomnost. Opatřil jsem si Bibli a začal v ní číst. Za pár týdnů jsem byl vysvobozen od drog i cigaret.

Dnes je tomu už víc jak deset let, co jsem věřící a mohu s jistotou říct, že Bůh mě zachránil nejen před zkaženým životem narkomana, ale především od věčného trápení na věčnosti. Řekni i Ty Ježíši Kristu, aby přišel do Tvého života – On Tvůj život zcela změní.

Jan Mach

 

(kopie evangelizačního letáku RT75, který vydala BTM)